slide1 slide1a slide2 slide3-1080x373 slide4

AZ new150ludz

Anna Żeber - Prezes Zarządu.

Wokalistka, w której repertuarze znajdują się piosenki literackie, autorskie, romanse rosyjskie, ballady jazzowe. Wcześniej wykonywała muzykę poważną - pracowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w Krakowie, oraz współpracowała z Capellą Cracoviensis. Obecnie poszukuje własnej ekspresji artystycznej, łączącej te dwa światy muzyczne. Przez 10 lat prowadziła własną agencję artystyczną. Była pomysłodawczynią i organizatorem wydarzeń artystycznych z kręgu muzyki poważnej, filmowej, jazzowej oraz przybliżających odmienne kultury. Interesuje się psychologią, medycyna naturalną, pracą z ciałem i głosem. Ich elementy włącza do zajęć terapeutycznych, które prowadzi dla osób niepełnosprawnych.

YA ludz 150

Yoanna Ayers - Członkini Zarządu.

Muzyk, wokalistka, politolog konfliktolog. Krakowianka, która ostatnie lata spędziła  w Tbilisi. Wykonywała różne zawody: poczynając od muzyka, aktorki, poprzez dziennikarkę, politologa, a kończąc na dyplomacie. Mówi, że wszystkie te zajęcia łączyło jedno: zainteresowanie drugim człowiekiem niezależnie od szerokości geograficznej. Uraz kolana, który przeszła, sprawił, że z większym zrozumieniem widzi problemy i potrzeby rehabilitacji na odpowiednim poziomie osób niepełnosprawnych zarówno w Polsce jak i na Kaukazie. Daleko od domu tęskni za polskim chlebem z masłem.

 

lisowska ludz2 150Elżbieta Wnuk - Lisowska

Iranistka i religioznawczyni (zajmuje się mistycznym islamem). Skorpion z ascendentem w Bliźniętach. Uwielbia tajskie zielone curry i balijską a kuchnię, poranki w indyjskim Mahaballipuram i nad ogrodem różanym w Puszkarze, ajurwedę i kąpiele w wulkanicznych termach Japonii. Lubi czytać i gotować. Ma pięć rozpuszczonych kotów i męża uczulonego na ich sierść. Obydwoje są uzależnieni od podróży.

 

Zakrzewska ludz 150Dominika Zakrzewska - Bernasik

Dr n. hum. , religioznawca, kulturoznawca, absolwentka Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego. Znawczyni symboliki wonności w kulturach i religiach świata. Terapeutka oraz wykładowca Ayurvedy - indyjskiego, tradycyjnego systemu medycznego. Miłośniczka mądrości, piękna sztuki i natury. Krakowianka , od pokoleń zakorzeniona w wielokulturowej Galicji . Pełna tolerancji w stosunku do odmienności kulturowych i religijnych. Akcentująca to co łączy różnorodne tradycje i kultury.

 

Bogna ludz 150Bogna Wernichowska

Dziennikarka, pisarka. Absolwentka prawa na UJ i studium dziennikarskiego na UW. Wieloletnia publicystka krakowskiego „ Przekroju”. Autorka książek z dziedziny historii i obyczajów, min. „Duchy polskie, czyli krótki przewodnik po nawiedzanych zamkach, dworach, zamkach i pałacach”, „Opowieści niesamowite z życiorysów sławnych ludzi i pamiętników polskich zaczerpnięte", „Tak kochali Galicjanie”. Była też autorką scenariuszy filmów telewizyjnych ("Opowieść o hrabinach Potockich", "Kraków spełnionych życzeń", "Czarna Księżniczka w kręgu ikon"). Nie wyobraża sobie życia bez słuchania muzyki klasycznej, podróży, czytania książek i spacerów ze swoim owczarkiem szetlandzkim.

szot ludz 150Jerzy Szot

Absolwent geologii na AGH, fotoreporter, fotografik. Niestrudzony wagabunda, który z nieodłącznym aparatem i kamerą podpatruje otaczający go Świat. Bystry obserwator zmieniającej się rzeczywistości. W swoich fotografiach z fascynacją i sympatią odkrywa ludzi, ich emocje, przeżycia, odczytuje los, niezależnie od miejsca zamieszkania i pochodzenia. Autor wielu wystaw w Polsce i zagranicą. Lubi jazz, jazdę motocyklem i wyprawy w góry.
www.jerzyszot.com