Gruzińskie pieśni, mity i legendy /15.12.2016 r./

Projekt „Gruzińskie pieśni, mity i legendy” był organizowany we współpracy Stowarzyszenia Twórczy Aktywni Kreatywni TAK! i Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (MOKiS). W organizacji poszczególnych etapów projektu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, a także społeczność wsi Jasienica.

Premiera koncertu  słowno-muzyczno-wizualnego „Gruzińskie pieśni i legendy”  odbyła się 13 listopada w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji, mogliśmy przygotować instalacje video do spektaklu „Gruzińskie pieśni i legendy”. W przygotowaniu wizualizacji multimedialnych uczestniczyło kilkoro artystów i miłośników fotografii zaprzyjaźnionych z naszym Stowarzyszeniem podróżujących po Gruzji, którzy w okresie od lipca do października 2016 r. nakręcili szereg filmów video w różnych regionach Gruzji, tj. Kazbegi, Tuszetii, Chewsuretii, Kachetii. Z tego materiału zostały w Polsce wyedytowane wizualizacje multimedialne na potrzeby koncertu.

W obsługę techniczną spektaklu dobrowalnie zaangażowali się młodzi Myśleniczanie i operowali oni światłem i wizualizacjami multimedialnymi w czasie koncertu.

Spektakl kręciła Telewizja Powiatowa iTV Myślenice, z czego przygotowała poźniej reportaż, a także dokonała transmisji na żywo fragmentu koncertu na swoim facebookowym profilu.

Zostaliśmy również zaproszeni przez MOKiS do nadania gruzińskiego akcentu w trakcie wernisażu prac artystów biorących udział w międzynarodowym plenerze „Radośnie o Polsce”, a także podczas oficjalnych uroczystości z okazji Święta Niepodległości 11 listopada.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

01 40   02 40   03 40  04 40   05 40   06 40