Projekt Discover Gorski zaprezentowany na targach muzycznych Classical:NEXT w Rotterdamie

WP 20190517 17 03 00 Pro net

19.05.2019

15-18 maja Stowarzyszenie Twórczy Aktywni Kreatywni TAK! uczestniczyło w najważniejszych europejskich targach muzyki klasycznej, Classical:NEXT, w Rotterdamie. W czasie tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nasze programy koncertowe z muzyką Konstantego Gorskiego, które promujemy teraz w ramach projektu Discover Gorski.
Do udziału w targach projekt zostaliśmy zakwalifikowani w ramach otwartego naboru prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM). W ten sposób staliśmy się członkiem oficjalnej delegacji z Polski, zorganizowanej i współfinansowanej przez IAM.
Członkostwo w polskiej delegacji to był dla nas ogromny zaszczyt. Inni delegaci z Polski reprezentowali artystów i instytucje, tj. Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Agencję Muzyczną Polskiego Radia, Narodowe Forum Muzyki, wydawnictwo DUX, Atom String Quartet, ONSTAGE i in.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowała twórczyni projektu Discover Gorski, pani Yoanna Ayers.
cae 01 netProjekt Discover Gorski spotkał się z dużym zainteresowaniem artystów, menedżerów i wydawnictw muzycznych z całego świata. Teaser promujący nasze koncerty obejrzały dziesiątki osób. Otrzymaliśmy wiele pochlebnych opinii na temat wykonań naszych artystów i całego przedsięwzięcia. Odbyliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów z muzycznymi promotorami i artystami, w czasie których narodziły się idee na temat przyszłych wspólnych, międzynarodowych projektów.
Co ciekawe, nasz projekt zaintrygował także wszystkich członków polskiej delegacji, ponieważ nikt z nich nigdy nie słyszał o Konstancie Gorskim. Polscy artyści i menedżerowie zainteresowali się losami i twórczością polskiego zapomnianego kompozytora.
Uczestnictwo w targach muzycznych Classical:NEXT sprawiło, że setki osób z całego świata dowiedziało się o kompozytorze i skrzypku-wirtuozie Konstantym Gorskim.
Serdecznie dziękujemy Instytutowi Adama Mickiewicza za umożliwienie nam udziału w tym inspirującym i otwierającym nowe bramy wydarzeniu, Classical:NEXT!

cae 02 net   cae 03 net

 

IAM net2

 

Projekt zrealizowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

01 40   02 40   03 40  04 40   05 40   06 40