Projekt Discover Gorski zaprezentowany na targach muzycznych Classical:NEXT w Rotterdamie

WP 20190517 17 03 00 Pro net

19.05.2019

15-18 maja Stowarzyszenie Twórczy Aktywni Kreatywni TAK! uczestniczyło w najważniejszych europejskich targach muzyki klasycznej, Classical:NEXT, w Rotterdamie. W czasie tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowaliśmy nasze programy koncertowe z muzyką Konstantego Gorskiego, które promujemy teraz w ramach projektu Discover Gorski.
Do udziału w targach projekt zostaliśmy zakwalifikowani w ramach otwartego naboru prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM). W ten sposób staliśmy się członkiem oficjalnej delegacji z Polski, zorganizowanej i współfinansowanej przez IAM.
Członkostwo w polskiej delegacji to był dla nas ogromny zaszczyt. Inni delegaci z Polski reprezentowali artystów i instytucje, tj. Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Agencję Muzyczną Polskiego Radia, Narodowe Forum Muzyki, wydawnictwo DUX, Atom String Quartet, ONSTAGE i in.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowała twórczyni projektu Discover Gorski, pani Yoanna Ayers.
cae 01 netProjekt Discover Gorski spotkał się z dużym zainteresowaniem artystów, menedżerów i wydawnictw muzycznych z całego świata. Teaser promujący nasze koncerty obejrzały dziesiątki osób. Otrzymaliśmy wiele pochlebnych opinii na temat wykonań naszych artystów i całego przedsięwzięcia. Odbyliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów z muzycznymi promotorami i artystami, w czasie których narodziły się idee na temat przyszłych wspólnych, międzynarodowych projektów.
Co ciekawe, nasz projekt zaintrygował także wszystkich członków polskiej delegacji, ponieważ nikt z nich nigdy nie słyszał o Konstancie Gorskim. Polscy artyści i menedżerowie zainteresowali się losami i twórczością polskiego zapomnianego kompozytora.
Uczestnictwo w targach muzycznych Classical:NEXT sprawiło, że setki osób z całego świata dowiedziało się o kompozytorze i skrzypku-wirtuozie Konstantym Gorskim.
Serdecznie dziękujemy Instytutowi Adama Mickiewicza za umożliwienie nam udziału w tym inspirującym i otwierającym nowe bramy wydarzeniu, Classical:NEXT!

cae 02 net   cae 03 net

 

 

IAM net2

 

Projekt zrealizowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

01 40   02 40   03 40  04 40   05 40   06 40

Strona www została zrealizowana przy wsparciu finansowym programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.