Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu „Śladami Konstantego Gorskiego”

Zdjęcie laureatów konkursu18.11.2018
W czasie uroczystego koncertu z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości RP odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu „Śladami Konstantego Gorskiego”.
NW czasie uroczystego koncertu z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości RP odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu „Śladami Konstantego Gorskiego”.
Werdykt Jury odczytała Pani Prof. Maria Filina, Prezes Związku „Polonia”.
I miejsce zajęła pani Daria Szlezyngier, Polka mieszkająca w Gruzji. II miejsce zajął pan Razhden Chikhoria. III miejsce nie zostało przyznane.
Ponadto została przyznana Nagroda Specjalna Dyrektora Biura Polonijego w Kancelarii Senatu RP, Pana Grzegorza Seroczyńskiego.
Laureatka I miejsca, pani Daria Szlezyngier, otrzymała nagrodę w postaci dwudniowego pobytu w Hotelu Hilton Batumi dla dwóch osób. Nagrodę wręczyła Przedstawicielka Hotelu Hilton Batumi, pani Nana Kontselidze.
Pan Razhden Chikhoria, jako obywatel gruziński z najwyższą punktacją w konkursie, otrzymał dwie nagrody: Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa oraz bilet lotniczy do Krakowa dla 2 osób. Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa to 3-dniowy pobyt w Krakowie wraz z biletami wstępu do najważniejszych muzeów.
Nagroda ufundowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT – bilet z Tbilisi do Krakowa dla 2 osób - została wręczona przez Głównego Przedstawiciela LOT w Gruzji, Pana Giorgiego Lipartiani.
Nagroda Specjalna Dyrektora Biura Polonijego w Kancelarii Senatu RP, Pana Grzegorza Seroczyńskiego, została przyznana Muzeum Państwowego Tbiliskiego Konserwatorium im. W. Saradżiszwili. Pan Grzegorz Seroczyński wręczył wieżę audio hi-fi pani Marinie Chikhladze, dyrektor muzeum.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe: albumy Kraków 1918-2018 ufundowane przez Urząd Miasta Krakowa, a także płyty CD oraz książki „Hej, Orle Biały” z pieśniami niepodległościowymi ufundowanymi przez Kancelarię Senatu RP oraz biografię Józefa Piłsudskiego wydaną przy wsparciu Instytutu Polskiego w Tbilisi, Ambasady RP w Tbilisi oraz Plastics-Gruzja Sp.z.o.o.
Jury obradowało w składzie: Prof. Maria Filina, Prezes Związku „Polonia”, Prof. Irena Dżordżadze z Państwowego Tbiliskiego Konserwatorium im. W. Saradżiszwili, dr Jadwiga Myszkowska z Uniwersytetu Kaukaskiego w Tbilisi i Prof. Nikoloz Nikolozishvili, Ambasador Gruzji w Rumunii i były Ambasador Gruzji w Polsce.
Konkurs polegał na odnalezieniu materiałów dokumentujących życie i działalność artystyczną Konstantego Gorskiego w Gruzji. Organizatorzy konkursu otrzymali 8 prac konkursowych w postaci opisanych skanów artykułów prasowych, plakatów koncertowych i spektakli operowych, danych z archiwów oraz zdjęć prezentujących sylwetkę skrzupka-wirtuoza.

STRONA GŁÓWNA

Senat3 OZ achromat poziom 1x200

Zadanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.)

01 40   02 40   03 40  04 40   05 40   06 40

Strona www została zrealizowana przy wsparciu finansowym programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.