Świąteczne wspomnienie koncertów w Gruzji w audycji Polskiego Radia dla Zagranicy

Radio 1akt29.12.2019
Końcówka roku skłania do refleksji nad zakończonymi działaniami i snucia planów na rok kolejny. W takim nastroju członkini naszego Stowarzyszenia, pani Yoanna Ayers, odwiedziła ostatnio studio Polskiego Radia dla Zagranicy w Warszawie. We wspólnym spotkaniu z panem dr Grzegorzem Seroczyńskim - polskim dyplomatą i literaturoznawcą - opowiedziała o swojej fascynacji muzyką Konstantego Gorskiego oraz koncertach zorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie w Tbilisi, które przywróciły pamięć o Gorskim w Gruzji. Autorką audycji jest pani redaktor Halina Ostas. Audycja została wyemitowana w Polskim Radio dla Zagranicy, a także w Radio Niezależność we Lwowie i Radio "znad Wilii" w Wilnie.

Konkurs „Śladami Konstanteg Gorskiego” polegał na odnalezieniu materiałów dokumentujących życie i działalność artystyczną Konstantego Gorskiego w Gruzji. 

Serdecznie dziękujemy Hotelowi Hilton Batumi - Partnerowi Oficjalnemu w wydarzeniu "Gruzińska Polonia dla Niepodległej", w ramach którego zorganizowany został przez nasze Stowarzyszenie konkurs "Śladami Konstantego Gorskiego" w Tbilisi.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji

STRONA GŁÓWNA

Senat3 OZ achromat poziom 1x200

Zadanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.)

01 40   02 40   03 40  04 40   05 40   06 40

Strona www została zrealizowana przy wsparciu finansowym programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.