7xludzie

Anna Żeber - Prezes Zarządu.
Wokalistka, w której repertuarze znajdują się piosenki literackie, autorskie, romanse rosyjskie, ballady jazzowe. Już podczas studiów na Politechnice Krakowskiej realizowała pasje artystyczne występując w kabarecie „ Kanał” PK i Grupie Teatralnej UJ „ Om” . Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie śpiewu. Pracowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w Krakowie, oraz współpracowała z Capellą Cracoviensis. Przez 10 lat prowadziła własną agencję artystyczną. Była pomysłodawczynią i organizatorem wydarzeń artystycznych z kręgu muzyki poważnej, filmowej, jazzowej oraz przybliżających odmienne kultury. Interesuje się psychologią, medycyna naturalną, pracą z ciałem i głosem. Ich elementy włącza do zajęć terapeutycznych, które prowadzi dla osób niepełnosprawnych.

Joanna Żeber - Członkini Zarządu.
Muzyk, wokalistka, politolog. Klasyczny mezzosopran z zacięciem jazzowo - folkowym. Krakowianka, które ostatnie lata spędziła w Gruzji. Łączy muzyczne pasje z potrzebą odkrywania natury, piękna przyrody i bogactwa rożnych kultur. Schodziła górskie tereny zamieszkałe przez różne grupy etniczne w Gruzji, poznając codzienne życie zwykłych ludzi, ich tradycje i kulturę. Zdobyła również doświadczenie zawodowe jako dziennikarka i aktorka. Daleko od domu tęskni za chlebem z masłem.

Małgorzata Palka
Twierdzi, że nie jest artystką. Działa skutecznie w różnych przestrzeniach zawodowych, również biznesowych. Aktualnie głównie w sferze prozdrowotnej. Zawsze z postrzeganiem świata i wrażliwością na drugiego człowieka właściwą jej artystycznemu dziedzictwu. Wnuczka siostry Tadeusza Kantora - Zofii. Autorka wystaw fotografii dotyczących twórczości Tadeusza Kantora jak i autorskich min. „ Okna wspomnień”. Uważa, że jej najlepszą decyzją życiową było wyprowadzenie się z Krakowa. Czerpie radość z codziennego obcowania z przyrodą, bliskimi, również z wnukiem, który już reżyseruje obszary otaczającej go rzeczywistości.

Elżbieta Wnuk - Lisowska
Iranistka i religioznawczyni (zajmuje się mistycznym islamem). Skorpion z ascendentem w Bliźniętach. Uwielbia tajskie zielone curry i balijską a kuchnię, poranki w indyjskim Mahaballipuram i nad ogrodem różanym w Puszkarze, ajurwedę i kąpiele w wulkanicznych termach Japonii. Lubi czytać i gotować. Ma pięć rozpuszczonych kotów i męża uczulonego na ich sierść. Obydwoje są uzależnieni od podróży.

 

Dominika Zakrzewska - Bernasik
Dr n. hum. , religioznawca, kulturoznawca, absolwentka Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagielońskiego. Znawczyni symboliki wonności w kulturach i religiach świata. Terapeutka oraz wykładowca Ayurvedy - indyjskiego, tradycyjnego systemu medycznego. Miłośniczka mądrości, piękna sztuki i natury. Krakowianka , od pokoleń zakorzeniona w wielokulturowej Galicji . Pełna tolerancji w stosunku do odmienności kulturowych i religijnych. Akcentująca to co łączy różnorodne tradycje i kultury.

.
Bogna Wernichowska
Dziennikarka, pisarka. Absolwentka prawa na UJ i studium dziennikarskiego na UW. Wieloletnia publicystka krakowskiego „ Przekroju”. Autorka książek z dziedziny historii i obyczajów, min. „Duchy polskie, czyli krótki przewodnik po nawiedzanych zamkach, dworach, zamkach i pałacach”, „Opowieści niesamowite z życiorysów sławnych ludzi i pamiętników polskich zaczerpnięte", „Tak kochali Galicjanie”. Była też autorką scenariuszy filmów telewizyjnych ("Opowieść o hrabinach Potockich", "Kraków spełnionych życzeń", "Czarna Księżniczka w kręgu ikon"). Nie wyobraża sobie życia bez słuchania muzyki klasycznej, podróży, czytania książek i spacerów ze swoim owczarkiem szetlandzkim.

.
Jerzy Szot
Absolwent geologii na AGH, fotoreporter, fotografik. Niestrudzony wagabunda, który z nieodłącznym aparatem i kamerą podpatruje otaczający go Świat. Bystry obserwator zmieniającej się rzeczywistości. W swoich fotografiach z fascynacją i sympatią odkrywa ludzi, ich emocje, przeżycia, odczytuje los, niezależnie od miejsca zamieszkania i pochodzenia. Autor wielu wystaw w Polsce i zagranicą. Lubi jazz, jazdę motocyklem i wyprawy w góry.
www.jerzyszot.com